Jak stavíme naše dřevostavby?

Při výstavbě dřevostaveb firmy TOSOSTAV, spol. s r. o. jsou používány materiály výhradně od firmy Rigips. Naše dřevostavby stavíme panelovou technologií, to znamená, že část výroby domu se odehrává v areálu firmy ve vybavené a speciálně přizpůsobené dílně. Každý panel je kontrolován a vyráběn podle detailně zpracované projektové dokumentace.

Které materiály jsou při stavbě použity?

KVH hranoly

Hlavní nosnou konstrukcí našich domů jsou masivní dřevěné KVH hranoly. Hranoly se vyrábí ze smrkového řeziva, které je vysušeno na vlhkost 15% s 3% tolerancí. KVH je vysušený, hoblovaný hranol vysoké jakosti. Tyto hranoly jsou tloušťkově a šířkově egalizované, to znamená, že mají po celé délce stejnou šírku i výšku, tím se zajišťuje rovinatost stěn dřevostaveb firmy TOSOSTAV, spol. s r. o.

 

Desky Rigidur a RigiStabil

Z vnější strany se pod fasádní omítkou ukrývájí sádrovláknité desky Rigidur. Ty představují novou generaci materiálů pro suchou vnitřní výstavbu. Jde o jedinečný produkt s vynikajícími mechanickými vlastnostmi a nízkou hmotností. Desky se vyrábí ze sádry, papírových vláken a minerálních přísad. Lícová strana desky je velmi pevná, dává desce tvrdý a příjemně hladký povrch. Konstrukce z desek Rigidur se vyznačují vysokou pevností a stabilitou. Deska má univerzální použití jako stavební, protipožární i impregnovaná deska i jako podlahový dílec.

Interiér domu je opláštěn z konstrukční sádrokartonové desky RigiStabil. Ta k tradičním výhodám klasického sádrokartonu přidala překvapivé vlastnosti. Cílené změny v receptuře přípravy sádrového jádra a speciální karton přidaly nové desce vysokou pevnost, houževnatost a únosnost a zlepšily její chování ve vlhkém prostředí. Výsledná kombinace inovačních zásahů posunula využití sádrokartonu do oblastí, kam dosud dosáhly jen homogenní materiály. Konstrukční sádrokartonovou desku RigiStabil je tedy nyní již možné použít i pro nosné konstrukce.

 

Tepelná izolace střech a stropů URSA PUREONE

URSA PUREONE je velmi uživatelsky příjemný izolační materiál. Minerální izolace ze skelné vlny je kompaktní, lehká, nedráždivá a pachově neutrální. Tyto důležité výhody uživatelům zajišťují snadnou manipulaci a instalaci v konstrukci. Poskytuje vysokou úroveň bezpečnosti v případě požáru, zajišťuje tepelný a zvukový komfort a snižuje výdaje za energie. Naprosto zásadní je, že URSA PUREONE neobsahuje povolené zbytkové formaldehydy, běžně se vyskytující ve stavebních i jiných produktech.